سیستم های امنیتی و انواع آن ها

سیستم های امنتی و حفاظتی از جمله ابزار و سیستم های حفاظتی هستنید که به منظور تایین امنیت افراد، درست کردن محیط امن برای اماکن ، اشخاص ، اموال و … هستند که بیشتر مواقع این تجهیزات در جاهایی نصب میشوند که از دست وقایع و حوادث احتمالی که برای یک شخص ، مکان ، اموال و هر چیز دیگری که پیشبینی میشود در خطر باشد جلوگیری کنند.

از  اتفاقاتی که ممکن است برای فروشگاه ها، آپارتمانها ،مغازه ها، اتوموبيل ها ،موزه ها، دفتر کارها و هر چیز و هر مکانی اتفاق بیوفتد به سرقت رفتن وسیله های گران بها یا هرچیز دیگر است که این نوع سیتم ها یعنی سیستم های امنیتی شما را از این حادثه با خبر میکنند و احتمال به سرقت رفتن آن وسیله خیلی کم است. یا حتی برخی از سیستم های امنتی تازه هستند که خودشان از دزدی جلو گیری میکنند. مثلا سیستم های شوکری که وقتی وقتی دزدی به وسیله دست میزند دستش مورد اصابت شوک قرار میگیرد.

به منظور جلو گیری از اتفاقات ناگواری تجهیزات و سیستم هایی طراحی و ساخته شده اند که آن ها را سیستم های حفاظتی و یا سیستم های امنیتی ضد سرقت و یا به زبان ساده دزدگیر هستند که می توانند از اتفاقات ناگوار و اتفاقاتی که ناراحتمان میکنند جلوگیری کنند.

تجهیزات و سیستم ها امنیتی و حفاظتی برای شرایط مختلفی ساخته شده اند که عملکرد آنها در هر کدام متفاوت است

و به زبان ساده هر شرایط و هر چیزی سیستم های مربوط به خود را دارند.

برای حفاظت از یک ساختمان، مغازه، دفتر کار و یا از این قبیل، دزد گیر های مناسب به آن وجود دارد و برای حفاظت از اتوموبیل و وسایل نقلیه مشابه از دزد ماشین استفاده میکنندو یا برای محافظت بیشتر میتوان به میزان بهتر و قوی تر از ردیاب ها و مکان یاب ها استفاده کرد.

برای حفاظت از کالای یک فروشگاه هم میتوان در طول روز از دزد گیر های مخصوص فروشگاه و یا از گیت های مختص فروشگاهی استفاده کرد.

حتی در برخی از موارد برای محافظت انسان و مراقبت از اطفال و یا سالمندان و کهنسالان نیز انواع ردیاب های شخصی استفاده کرد که میتوان ردیاب را در جیب آن ها پنهان کرد و البته این نوع ردیاب ها بسیار کوچک بوده و قابل پنهان شدن است.

سیستم های امنتی و حفاظتی تنها این ها نیستن و در جاهای مجازی هم کاربرد زیادی دارند. مانند آنتی ویروس های مختلف کامپیوتر و مخفی کردن یک برنامه و یا هر فایلی یا مانند ردیاب هایی که در گوشی قرار داده میشوند و میتوان دانست که آن فرد کجا است  و در چه مکانی قرار دارد.

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتی

به طور کل تقسیتم های امنتی و حفاظتی که بیشتر مورد رضایت و استفاده مردم در این مکان ها میباشد را میتوان به قسمت های زیر تقسیم یا دسته بندی کرد:

 

سیستم امنیتی کارخانه

سیستم امنیتی ساختمان

سیستم امنیتی طلافروشی

سیستم امنیتی فرودگاه

سیستم های امنیتی فروشگاه

سیستم امنیتی بانک

سیستم امنیتی مغازه

مردم بیشتر در دنیای مجازی از بیشتر برای محافظت این گونه سیستم ها استفاده میکنند میتوان به این دسته ها تقسیم کرد:

کامپیوتر

تب لت

گوگل

گوشی

لب تاب

شما می توانید با توجه به نیاز، مکان، سیستم و یا هرچیزی که در نظر خود دارید می توانید سیستم های امنیتی را انتخاب کرده و با توجه به توضیحات و گرفتن مشاوره سیستم امنیتی را که در نظر دارید را خریداری کرده و نصب نمایید.

آموزشوبلاگ

Comments are disabled.