مبدل ولتاژ چیست ؟


مبدل ولتاژ قابلیت بسیار بالایی دارد و بسیار کاربردی بوده و از یک مبدل الکترونیک ساخته شده است ، موارد استفاده بسیار زیادی دارد و اینکه مقرون به صرفه ، با کیفیت و با بهترین در اختیار مصرف کننده گزاشته میشود . مبدل ولتاژ کار تخصصی میباشد و در صورت انتخاب ناصحیح هم به مصرف کننده و هم به مبدل ولتاژ آسیب میرساند به همین دلیل با مهندسین و متخصصین که در این زمینه تجربه دارند مشورت شود . مبدل ولتاژ قطعات متحرک ندارند و همانند خازن تشکیل شده و مورد استفاده در پنل های خورشیدی یا باتری به کار میرود . مبدل ولتاژ دستگاهی میباشد که میتوان ولتاژ برق Dc به Ac را تبدیل نمود . کاربرد این مبدل ولتاژ عبارتند از : قابل حمل بودن ، جهت تامیین روشنایی لامپ و .. ، استفاده از انواع شارژر ها میباشد . یک مبدل ولتاژ میتواند به صورت وسیع در وسایل الکتریکی ، منابع تغزیه ، منابع انرژی متناوب مورد استفاده قرار میگیرد .

مداری که توانایی تبدیل یک سطح بالاتر یا پایین تر داشته باشد را مبدل ولتاژ مینامند ، در این مدارات در ازای کاهش یا افزایش جریان ولتاژ نیز بالا و پایین میسود . به طور مثال در یک افزاینده ولتاژ ولتاژ چند برابر میشود و در عوض جریان خروجی به سطح پایین تر سقوط میکند . در هر صورت بدون در نظر گرفتن توان تلف شده ، توان ورودی و خروجی تقریبا برابر میباشد . این برای ترانسفورماتور ها بیشتر صدق میکند .

راه های تبدیل و افزایش ولتاژ

برای افزایش سطح ولتاژ میبایست اول حتما از ترانس یا سیم پیچ های القاگر که با محاسبات خاص پیچیده میشوند استفاده کنیم ( توصیه شده ) . در این نوع سیم پیچ ها یک سیم پیچ اولیه و یک سیم پیچ ثانویه داریم که با فرمول مخصوص محاسبه و پیچیده میشوند و در کنار یکدیگر قرار میگیرند .

موفق و پیروز باشید | البرز برنا 

آموزشوبلاگ

Comments are disabled.