خرید اینترنتی

خرید اینترنتی

با سلام خدمت تمامی همراهان البرز برنا . 

در این بخش از مقالات آموزشی د رخصوص خرید های اینترنتی صحبت خواهیم کرد .

خرید اینترنتی به معنی خرید انواع کالا توسط اینترنت و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب انجام می شود.

روند خرید های اینترنتی به چه صورت است ؟

در وبسایت هایی که خرید های اینترنتی محصول انجام می شود ، معمولا روال به این صورت که شما ابتدا وارد سایت می شوید و سپس در سایت ثبت نام می کنید ، سپس محصول مورد نظر را انتخاب و به درگاه اینترنتی متصل شده و عملیات پرداخت را انجام می دهید .

سپس با توجه به نوع محصولی که شما خریداری کرده اید ، یا لینک دانلود آن برای شما فعال سازی شده و به ایمیلتان ارسال خواهد شد یا اگر کالا به صورتی پستی امکان ارسال داشته باشد به آدرس مورد نظر شما از طریق پست ارسال خواهد شد .

با اینکه امروزه خرید های اینترنتی به وفور انجام می شود و بسیاری از مردم خرید های اینترنتی را به خرید های حضوری ترجیح می دهند اما باز هم کمی عدم اطمینان نسبت به خرید های اینترنتی وجود دارد . در این زمینه نیز بیشتر صحبت خواهیم کرد .

خرید های اینترنتی امن را  با توجه به دو خصیصه می توان به راحتی تشخیص داد.

خصیصه اول : داشتن نماد اعتماد به اصطلاح enamad .

نماد اعتماد به سایت هایی داده می شود که کالاهای آن ها مشخص باشند و شرایط لازم را داشته باشند . نماد اعتماد روی سایت نشان می دهد که آن سایت طبق قوانین و مقررات کسب و کار های الکترونیک عمل می کند و می تواند مورد اطمینان باشد .

 

ای نماد

خصیصه دوم : داشتن https در ابتدای آدرس .

در اغلب وبسایت هایی که امن هستند ابتدای آدرس آنها https وجود دارد . و این وبسایت ها اغلب معتبر هستند.

اما توجه لازم را داشته باشید که وبسایت هایی که از برخی آدرس ها استفاده می کنند ممکن است جعلی یا شباهت به آدرس وبسایت اصلی داشته باشند و با وارد شدن به آنها شما دچار مشکل بشوید. لذا در خرید های اینترنتی به 2 خصیصه آدرس و نماد الکترونیک توجه لازم را داشته باشید.

محبوب ترین وبسایت برای خرید اینترنتی

همانطور که خرید های اینترنتی رواج یافته یافته است وبسایت های محبوبی چون دیجی کالا و بامیلو نسبت به فعالیت در این حوزه بسیار مشهور هستند . هر چند سایت های دیگر در این زمینه فعالیت می کنند اما به اندازه این 2 وبسایت محبوب نیستند.

مزیت خرید های اینترنتی

خرید های اینترنتی مزایایی دارند و اغلب به دلیل همین مزایا است که توانسته است به سرعت محبوب بشود . با هم به بررسی آنها می پردازیم :

1- خرید های اینترنتی به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی و با سرعت بیشتری انتخاب و با محصولات دیگر مقایسه کنید.

2- در خرید های اینترنتی شما هر جایی که باشید می توانید کالای مورد نظرتان را انتخاب کنید .

3- خرید های اینترنتی به شما کمک می کنند تا مدیریت زمان بهتری انجام بدهید .

4- در خرید های اینترنتی جستجوی آسان کالا موجب می شود شما به راحتی و با صرف کمترین زمان به محصول مورد نظر خود دسترسی داشته باشید .

 

خیلی متشکرم که در این قسمت از مقاله آموزشی خرید اینترنتی همراه البرز برنا بودید. چنانچه سوالی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید .

وبلاگ

Comments are disabled.